Як свідчить статистика понад 40% пацієнтів мають ознаки неправильного прикусу. Це порушення змикання рядів та будови зубів. Розв’язувати цю проблему простіше у дитячому віці, але сучасні технології дозволяють успішно виправляти прикус навіть у літніх людей.
Брекети чи елайнери
Сьогодні замість неестетичних металевих брекетів стоматологи пропонують елайнери ціна на які формується з урахуванням складності кожного конкретного випадку лікування. Такі конструкції є індивідуальними, виготовляються на базі гіпсової моделі зубного ряду.
При необхідності можна замовити прозорі капи на зуби, що дозволить публічним людям (співакам, ведучим, політикам, бізнесменам) продовжувати професійну діяльність та бути впевненими у собі. Встановлюють елайнери (капи) з 12-ти років, але перед цим необхідна консультація спеціаліста.
Коли формується неправильний прикус
До ортодонта дитину слід повести у шість років. Це період, коли можна вчасно помітити перші ознаки неправильного прикусу, що формується. У більшості випадків патологія починає з’являтися під час зміни молочних зубів на постійні. У молодшому шкільному віці можна оцінити особливості будови щелепи та, при необхідності, призначити коректне лікування. Початкові стадії викривлення легше піддаються корекції, тому відкладати візит до стоматологічної клініки не варто.
Емоційний та психологічний стан
З першого погляду здається, що неправильне зімкнення щелеп чи викривлення декількох зубів – це лише естетичний недолік. Хоча і така проблема може призвести до суттєвого дискомфорту. Підлітки болісно реагують на зауваження щодо зовнішності, некрасивої посмішки тощо. Патологія прикусу впливає на формування рис обличчя, може призвести до косметологічних дефектів різного ступеню вираженості.
Проблеми фізичного здоров’я
Серед максимально серйозних небезпек, які провокуються неправильним прикусом, можна виділити:
- деформацію щелеп і обличчя,
- передчасне стирання зубів через нерівномірне навантаження, як наслідок – пародонтоз;
- карієс, що виникає через викривлення зубів, які неможливо ретельно почистити;
- дискомфорт під час жування, позіхання, складнощі з артикуляцією;
- біль у шиї, вусі, хребті.
Негативний вплив відчувають і органи травлення, оскільки через проблеми прикусу їжа погано засвоюється, що провокує запалення, нудоту. Виправлення ситуації можливе у будь-якому віці.